poniedziałek, 22 lutego 2021

"Powrót" - Nicholas Sparks


Twórczość Nicholasa Sparksa niezwykle ujmuje mnie bijącym z niej spokojem, niespiesznością fabuły i romantycznym klimatem, jaki potrafi zbudować tylko Sparks. Jego powieści są jedyne w swoim rodzaju, a miłosne historie bohaterów wywołują wiele emocji. Tych emocji nie zabrakło również w najnowszej książce autora pt. "Powrót".W powieści poznajemy Trevora Bensona, zranionego podczas misji w Afganistanie lekarza marynarki wojennej, który przyjeżdża do New Bern, by w odziedziczonym po dziadku domu znaleźć spokój i szansę na nowe życie. Wkrótce poznaje dwie kobiety - piękną Natalie, zastępczynię szeryfa, której urokowi nie potrafi się oprzeć, oraz Callie, młodą lecz nieco dziwną i oschłą dziewczynę, która przyjaźniła się z dziadkiem Trevora. Obie kobiety ewidentnie coś przed mężczyzną ukrywają, ale żadna z nich nie potrafi zdobyć się wobec niego na szczerość. Dlaczego Natalie nie chce pozwolić Trevorowi zbliżyć się do siebie? Co Callie ukrywa w związku z dziadkiem Trevora? Gdy wychodzą na jaw sekrety obu kobiet, życie Trevora już nie będzie takie samo...


Piękna historia z rodzinnymi tajemnicami w tle - tak krótko można opisać tą książkę. Nicholas Sparks po raz kolejny przeniósł nas w romantyczną przestrzeń, pełną zagadek, niedopowiedzeń i smutku. Ale to jednak tajemnice dwóch kobiet zdominowały tę historię. Autor interesująco opowiada o relacjach Trevora z Natalie oraz Callie, do samego końca trzymając czytelnika w niepewności i ciekawości. Jednak to nie jedyne tajemnicze akcenty w książce - równie zagadkowe zdają się być ostatnie dni życia dziadka Trevora, który zmarł w miejscu znacznie oddalonym od swojego domu. Dokąd zmierzał starszy pan przed swoją śmiercią? Co ważnego chciał Trevorowi przekazać na łożu śmierci?


"Powrót" to niesamowita powieść. Jeśli ktoś lubi charakterystyczny styl Sparksa, to tu go odnajdzie. Pisarz umie odpowiednio dobrać słowa, by nadać historii właściwy klimat i zabarwić ją odrobiną melancholii. Byłam zaciekawiona losami Trevora, Natalie i Callie do ostatniej strony i kibicowałam każdemu z bohaterów, by odnalazł w swoim życiu szczęście i spokój ducha, którego tak bardzo każdemu z nich brakowało. Z całego serca polecam!


Za możliwość przeczytania książki
uprzejmie dziękuję
Wydawnictwu Albatros

6 komentarzy:

 1. Również przyłączam się do polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomimo pozytywnych opinii nie planuję sięgać po tą powieść.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie ta książka również bardzo się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tam gdzie są rodzinne tajemnice, to historia w sam raz dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach, a po Twojej recenzji tym bardziej nabrałam większej ochoty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam JESIENNĄ MIŁOŚĆ i bardzo polubiłam styl pisania Sparksa. Muszę przeczytać inne książki.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku.
Bardzo się cieszę, że zainteresował Cię ten post. Gorąco zachęcam Cię do wyrażenia swojej opinii. Pozostaw tutaj ślad swojej obecności bym również mogła trafić do Twojego zakątka internetu :)