sobota, 30 grudnia 2017

Podsumowanie 2017 roku - czytelnicze i ogólne


Cześć 😃

2017 rok powoli dobiega końca. Również powoli zbliżają się pierwsze urodziny mojego bloga, do których został niecały miesiąc. Z tej okazji planuję dla Was niespodziankę, ale o szczegółach dowiecie się bliżej urodzin :) 

Podsumowując krótko ostatnie 12 miesięcy mogę przyznać, że był to bardzo dobry i pomyślny rok pod wieloma względami. Moim priorytetem w tym roku było skończyć studia i uzyskać tytuł licencjata, co udało mi się osiągnąć. Znalazłam również pracę, która coraz bardziej zaczyna mi się podobać. W miłości, rodzinie i przyjaźni też nie miałam na co narzekać :) Najważniejsze, że wszyscy są zdrowi i szczęśliwi. 

Wiele osiągnęłam również tutaj, w blogosferze, bo kiedy 21 stycznia zakładałam bloga, nie przypuszczałam, że kiedykolwiek znajdę się w miejscu, w którym się znalazłam. Nie wierzyłam w to, że ktokolwiek będzie chciał tutaj zaglądać, czytać, komentować i trochę obawiałam się, że zabraknie mi motywacji i długo tu nie zagoszczę. Jak widać nadal tu jestem, w czym ogromna Wasza zasługa, bo prawda jest taka, że gdyby nie Wy, nie miałabym z kim dzielić się swoimi wrażeniami, więc pewnie zabrakło by mi motywacji. Z całego serca Wam za to dziękuję ♥

Na 2018 rok mam jeden konkretny plan - we wrześniu wychodzę za mąż, więc pewnie najbliższe 9 miesięcy skupi się na przygotowaniach do tego najważniejszego dnia. Żadnych postanowień noworocznych nie robię, chciałabym jedynie znajdywać więcej czasu na czytanie, bo ostatnio cierpię na jego brak. 


Chciałam też zrobić top listę najlepszych książek, jakie przeczytałam w 2017 roku, ale ostatecznie doszłam do wniosku, że zrobię to nieco inaczej i stworzę kilka kategorii, do których dobiorę 5 najlepszych lub najgorszych książek. Szczegóły niżej:Najlepsze książki przeczytane w ramach wyzwania #czytambopolskie:

 1. "Behawiorysta" - Remigiusz Mróz
 2. "Zimowa miłość" - Elżbieta Rodzeń
 3. "Po prostu bądź" - Magdalena Witkiewicz
 4. "Przebudzenie Morfeusza" - K. N. Haner
 5. "We dnie w nocy" - Agata Kołakowska
Najlepszy zagraniczny romans:

 1. "Losing hope" - Colleen Hoover
 2. "Spójrz na mnie" - Nicholas Sparks
 3. "November 9" - Colleen Hoover
 4. "Siła, która ich przyciąga" - Brittainy C. Cherry
 5. "Cztery sekundy do stracenia" - K. A. TuckerNajlepszy thriller:

 1. "Sześć lat później" - Harlan Coben
 2. "Przesyłka" - Sebastian Fitzek
 3. "Co kryją jej oczy" - Sarah Pinborough
 4. "Bliźnięta z lodu" - S. K. Tremayne
 5. "Lokatorka" - JP DelaneyNajwiększe rozczarowania:

 1. "Karuzela" - Agnieszka Lis
 2. "Ciemno, prawie noc" - Joanna Bator
 3. "Spalone mosty" - Izabella Frączyk
 4. "Noce w Rodanthe" - Nicholas Sparks
 5. "Joyland" - Stephen King

Życzę Wam wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2018 roku, wszelkiej pomyślności, radości, spełnienia marzeń i samych perełek w Waszych biblioteczkach ♥♥♥

18 komentarzy:

 1. Ślub - zwariowany czas przed Tobą:) W taki razie w 2018 roku życzę pomysłowości, cierpliwości, wytrwałości i przede wszystkim ogromu miłości:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe podsumowanie. :) Życzę szczęśliwego Nowego Roku, żeby był jeszcze lepszy od tego. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie czytałam żadnej z wymienionych książek :/ Może w 2018 to nadrobię! :) Szczęśliwego Nowego Roku :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję i życzę dobrego roku, szczególnie niech TEN dzień będzie wyjątkowo cudowny. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że 2018 rok zapowiada się wspaniale! *.*
  Z książek, które wymieniłaś czytałam tylko "Joyland", które przypadło mi do gustu :D A co do Mroza, to bardzo chcę przeczytać "Behawiorystę", bo jego serie z Forstem, Chyłką i Seydą bardzo mi się podobały. Szczególnie Chyłka skradła moje serce <3
  Życzę Ci cudownego 2018 roku! Wielu radosnych chwil, mnóstwa książek i obserwatorów bloga :D
  Buziaki! :** Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 6. "Joyland" też mnie rozczarowało, ale była to moja pierwsza książka Kinga - później było coraz lepiej :)
  "Przesyłkę" oraz "Siłę, która ich przyciąga" mam w planie :)
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. No kochana!
  Wszystkiego najlepsze w takim razie, skoro "zaraz" będziesz żoną! <3

  Piękne podsumowanie!:)

  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniały rok za Tobą, a jeszcze wspanialszy przed. Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku 💕

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja wystartowałam w lutym i nie wierzę, że zaraz minie rok! Gratulacje z okazji zbliżającego się ślubu, te dziewięć miesięcy minie nie wiadomo kiedy. Tak jak cały rok, który się właśnie kończy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję! :) Życzę Ci żeby dzień ślubu, był niezapomniany i wyjątkowy, plus w wolnej chwili zaczytany :) Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratulacje! I w kwestii bloga i życia prywatnego!
  Zaczytanego roku!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i moje gratulacje z okazji ślubu, który się szykuje oraz z okazji znalezienia pracy, która niesie satysfakcje i zadowolenie:)
  Z tych książek, które wymieniłaś, ja również przeczytałam w 2017 "Behawiorystę" i oceniam tą książkę równie wysoko jak TY:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję i życzę powodzenia w nowym roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. O, widzę, że Fitzek znalazł się w Twoim zestawieniu - mam go w planach, bo czytałam dwie inne książki tego autora :) Trzymam kciuki za przygotowania ślubne!

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję wytrwałości i życzę Ci jej jeszcze większych pokładów na nadchodzący rok! :) Pamiętam jak sama zakładałam mojego bloga w zeszłym roku i mamy prawie ten sam staż blogowania :)
  Lubię do Ciebie zaglądać, chociaż często nasze gusta się nie pokrywają, także w tym roku na pewno się to nie zmieni i będę regularnie czytać co masz do powiedzenia na temat przeczytanych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w nowym roku, niech wszystko ułoży się po Waszej myśli.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jestem zaskoczona, że Joyland znajduje na tak niskiej pozycji, z przyjemnością bym podyskutowała na ten temat. Ciekawa opinia, pozdrawiam i zapraszam do siebie Słońce! https://cleosevhome.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku.
Bardzo się cieszę, że zainteresował Cię ten post. Gorąco zachęcam Cię do wyrażenia swojej opinii. Pozostaw tutaj ślad swojej obecności bym również mogła trafić do Twojego zakątka internetu :)